A legutóbbi Második Karrier Klub alkalmával ismét Arany Mónika HR szakember volt az online vendégünk, aki izgalmas és hasznos betekintést nyújtott a régiónk munkaerőpiaci helyzetébe.
A fő téma a 2025-ös tavaszi munkaerőpiaci prognózis volt, amelynek keretében Mónika megosztotta velünk a cégek jövőképét és elvárásait.
A beszélgetés során főként Bács-Kiskun megye munkáltatóira fókuszáltunk, és Mónika részletesen bemutatta, hogy a különböző ágazatokban milyen irányban kellene fejlődniük a dolgozóknak. A cégek szerint a digitalizációs készségek fejlesztése, a csapatmunkára való képesség erősítése, valamint a szakmai rugalmasság és a gyors tanulási képesség kulcsfontosságú a jövőbeli versenyképesség szempontjából.
Az alkalom során átfogó munkaerőpiaci körképet kaptunk, amely nemcsak a jelenlegi helyzetet, hanem a jövőbeni lehetőségeket is megvilágította. Mónika tanácsai és meglátásai nagy segítséget nyújtottak a résztvevők számára abban, hogy jobban megértsék a munkáltatói elvárásokat, és hogy hogyan érdemes alakítani karrierútjukat az elkövetkező időszakban.
A találkozó végén lehetőség nyílt a résztvevők közötti tapasztalatcserére is, ami tovább erősítette a klub közösségépítő szerepét.
#kecskemét #cédrusnetkecskemét #másodikkarrier #másodikkarrierklub