2023 novemberében alakult meg Kecskeméten a CédrusNet Kecskemét Program keretében a Helytörténeti-, családkutató- és fotódigitalizációs műhely.
Célunk a helyi értékek, a családi múlt, a családi történetek feltárása, a generációk közötti kapcsolatépítés, a szellemi kihívást is jelentő aktív elfoglaltság az idősödő és fiatalabb korosztály körében. A hasznos szabadidős tevékenység lehetőségével célunk továbbá az érdeklődő jelentkezők körében egy alkotó közösség építése.
A Széchenyi István Közösségi Házban kétheti rendszerességgel tartjuk a műhelyfoglalkozásokat, melyekre eddig körülbelül ötvenen regisztráltak. A tagok között nagyobb számban vannak jelen a kezdő kutatók, így a MACSE-val együttműködve kiváló előadásokat hallhattunk arról, hogyan, milyen eszközökkel, forrásokkal lehet nekikezdeni a családkutatás hatalmas kalandjának.
Az online előadásokat rögzítettük, így azokat elérhetővé tesszük annak érdekében, hogy újra fel lehessen idézni azt a rengeteg hasznos tudást, ami elhangzott:
Ari Ilona – Kutatás az anyakönyvekben
Ari Ilona – Otthoni és külső források a családkutatók számára
Gősiné Greguss Anna – A MACSE adatbázis bemutatása
Vörös-Újváry Hajnalka – Milyen lehetőséget nyújt a FamilySearch?
A kecskeméti műhely további sajátossága, hogy törekszünk a digitális eszközök és online megoldások használatára, megismertetésére is. Jelenleg a fotódigitalizációs technikai eszközeink segítségével ingyenes lehetőséget biztosítunk – előzetes időpont egyeztetéssel – a regisztrált tagjaink számára régi családi fotóik, öreg negatív filmjeik digitalizálására.
Várjuk új tagok jelentkezését is a kapcsolat@cedrusnetkecskemet.hu e-mail címen!
Tudj meg többet közösségünkről:
► Web: https://www.cedrusnetkecskemet.hu/
► Facebook: https://www.facebook.com/cedrusnetkecskemet
► LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cedrusnet-kecskemet
#kecskemét #cédrusnetkecskemét #macse #családfakutatás #családfakutatóműhely #fotódigitalizáció #helytörténet #aktívidősödés